Scheelit 2048px 17 e1696008280270 - chata Scheelit Banská Štiavnica

chata Scheelit

Aktivity v okolí

Situovaná v Banskej Štiavnici – vďaka svojej výbornej polohe ponúka bohaté možnosti rôznych aktivít od aktívneho oddychu cez kultúrne vyžitie až po výbornú gastronómiu.

My Vám ponúkame pár tipov ako stráviť váš pobyt, vám Stačí už len vykročiť a spoznávať.

Aktívny oddych

austin ban juHayWuaaoQ unsplash - chata Scheelit Banská Štiavnica

Ak najlepšie ,,vypnete,, v prírode a pri pohybe, potom je táto lokalita ako stvorená pre Vás. Okolie chaty ponúka množstvo turistických trás, 250 km cyklotrás a množstvo zaujímavých náučných chodníkov.

Určite nevynechajte výstup na najvyšší zo Štiavnických vrchoch – vrch Sitno, ktorý ponúka jedinečný výhľad na celé okolie.

Milovníkom vody a letných športov odporúčame navštíviť Beliansky tajch, ktorý sa nachádza v bezprostrednej blízkosti chaty.

Asi 11 km od Banskej Štiavnice sa nachádza známe Počúvadlianske jazero. Celkom 24 tajchov a jazier ponúka prírodné kúpanie, člnkovanie, rybačku, v zime korčuľovanie a romantické prechádzky.

V zimnom období odporúčame navštíviť lyžiarske stredisko Salamandra. Oddýchnuť si môžete aj v liečebných termálnych kúpeľoch Sklené Teplice, ktoré sú vzdialené len 18 km.

Kultúra

martin katler k6t aylKFrc unsplash - chata Scheelit Banská Štiavnica

Len 5 minút autom a ocitnete sa v samotnom historickom centre Banskej Štiavnice, ktoré je zapísané na zozname UNESCO.

Toto malebné a fotogenické mesto plné historických budov, kostolov, zámkov, úzkych romantických uličiek a chodníkov ponúka veľa možností pre milovníkov histórie, umenia a architektúry.

Vydajte sa spoznávať históriu na jednu z najkrajších barokových kalvárií v Európe. Z vrchu Scharfenberg, na ktorom stojí Horný kostol budete mať Banskú Štiavnicu a celé okolie ako na dlani.

Pri návšteve mesta určite neobíďte ani Banské múzeum, Botanickú záhradu alebo unikátnu a jedinú banku svojho druhu – Banku Lásky.

Gastronómia

pablo merchan montes Orz90t6o0e4 unsplash 1 - chata Scheelit Banská Štiavnica

Úzke chodníčky, dovolenková atmosféra a historické panorámy si priam žiadajú dobrú kávu a chutné jedlo.

Banská Štiavnica ponúka množstvo vynikajúcich gastro podnikov a reštaurácií.